Temat: wita was elbląg,sprawdzcie -jak mi poszło z fotosikiem.
PAULOWNIA puszysta - tomentosa "cesarskie drzewo szczęścia" wyjątkowe drzewo dla wyjątkowych ogrodników, ciekawe czy i działkowców tez. Zobaczymy . Najszybciej rosnące drzewo ,faktycznie przyrost roczny 2 do 3 m, wielkie liście...
Źródło: dzialkowicze.fora.pl/a/a,461.htmlTemat: wita was elbląg,sprawdzcie -jak mi poszło z fotosikiem.
... moje cesarskiedrzewoszczęścia czyli paulownia. Przetrwała zimę i mrozy bardzo dobrze, wypuszcza juz pąki liściowe a kwiatowe siedzą . Czy się ruszą????? a biały mi w tym roku zastrajkował i...
Źródło: dzialkowicze.fora.pl/a/a,461.html


Temat: Komentarze do wszystkich Encyklopedii na forum.
Cesarskiedrzewo - paulownia puszysta (Paulownia tomentosa) Chińczycy od wielu wieków sadzili cesarskiedrzewko niedaleko domów aby przyciągnąć szczęście. Jedynie na Paulowni cesarskiej siadał mityczny ptak Feniks. Co ciekawe Paulownia ma zdolność odradzania się z korzeni po ścięciu lub spaleniu. Jednak najbardziej widowiskową cechą rośliny są piękne, pachnące kwiaty. Ze względu na niesamowicie szybki wzrost Paulownia cesarska to drzewo przyszłości. W optymalnych warunkach może osiągnąć ponad 5 metrów w pierwszym roku!!! (U nas maksymalnie 1-2 metry rocznie) Jest przy tym niezwykle wytrzymała i prosta w uprawie. Dorosłe drzewo dobrze znosi przesuszanie. Jej korzenie ... Cesarskiedrzewo jest wykorzystywane do wyrobu wielu przedmiotów m.in. jest zrobiona z niego japońska cytra koto.
Źródło: dzialkowicze.fora.pl/a/a,1172.html


Temat: Oczko wodne Apat'a - porady, sugestie, opinie
... giełdzie paulownię puszystą/cesarskiedrzewkoszczęścia, jeśli nie jest to roślina wodna, a chciałbym sprzedać nadmiar +/- 20cm sadzonek .
Źródło: forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4255


Temat: Pogaduszki działkowiczów
... radicans, róża z kapusty, aster moonshine mixture, cesarskiedrzewkoszczescia i do domu roślina zółw i zywe kamienie.
Źródło: naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=301

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  cesarskie drzewko szczescia
Meeting Czech-Polish Neighbors